Ministranci

Wspólnota ministrantów naszej bieruńskiej parafii liczy około 40 chłopaków. Spotykamy się na cotygodniowych zbiórkach, zawsze w sobotę o godzinie 8:30, aby ustalić plany na nadchodzący tydzień, poćwiczyć przed ważnymi uroczystościami czy też po prostu zwyczajnie porozmawiać.

Po zakończeniu zbiórki, część ministrantów zostaje w salkach aby pograć w rzutki lub piłkarzyki. Co jakiś czas urządzamy turniej podczas którego zostają rozegrane pasjonujące mecze.
Każdy ministrant do trzeciej klasy gimnazjum włącznie służy dwa razy w tygodniu oraz w niedzielę na wyznaczonej służbie. Ale nasze ministranckie życie nie polega tylko na „odbębnieniu” swojego obowiązku. Najważniejsze, aby podejść do tego z sercem. Nie jest nam straszne to, że musimy wcześnie wstawać na Msze, czy też wyrywać się z zajęć w godzinach popołudniowych.
Kiedy nadchodzi czas Bożego Narodzenia, udajemy się wraz z księdzem na odwiedziny kolędowe, aby głosić radość Bożych narodzin. Co roku w czasie ferii zimowych wyjeżdżamy w góry, aby dać porwać się śnieżnemu szaleństwu.
 
Swoje święto obchodzimy w dniu wspomnienia naszego patrona św. Tarsycjusza. W tym dniu wszyscy uczestniczymy w uroczystej Mszy Świętej, a później świętujemy przy wspólnym stole, wraz ze swoimi rodzinami.
Zastanów się i Ty, może chcesz być jednym z nas. Dołącz do nas, a przekonasz się jak fajnie jest być ministrantem. Pamiętaj, że ocenić możesz tylko po własnych przeżyciach.
 
Zbiórka w każdą sobotę o godzinie 8.30 w salkach katechetycznych.
 

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.  Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

Mt (11,28-30)