NSPJ
  Start arrow Wszystkie arrow Ogłoszenia arrow Aktualności 12 kwiecień 2009r. 20.02.2018. 
O Parafii
Start
Historia Parafii
Duszpasterstwo
Sakramenty
Kapłani
Kapliczki
Grupy Parafialne
Kamera
Cmentarz parafialny
Informacja o cmentarzu
Aktualności
Intencje mszalne
Komunikat
Zapowiedzi przedślubne
Statystyka
Wszystkie
Szukaj
Dzisiejsze czytania
Odnośniki
Galeria
Księga Gości
Kontakt
Intencje modlitewne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj5
Wczoraj23
W tym tygodniu28
W tym miesiącu457
Wszystkie wizyty1260468
Aktualności 12 kwiecień 2009r.
 
ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

• Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy, aby wiara, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była w nim obecna. Niech budzi naszą wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.

• Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory świąteczne o godz. 15.00.

• Jutro drugi dzień świąteczny - Poniedziałek Wielkanocny. Tego dnia składamy ofiarę na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

• Każdego roku w Oktawie świąt Zmartwychwstania Pańskiego kapłani spotykają się na tzw. konwentach. W tym roku miejscem spotkania kapłanów naszego dekanatu będzie parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Goławcu. Spotkanie odbędzie się we Wtorek Wielkanocny i rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

• W czwartek zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na Mszę św. o godz. 16.00. Będziemy się modlili O dary Ducha Świętego dla dzieci, młodzieży i wszystkich Parafian. Modlitwie o pokój przewodniczy w tym tygodniu Wspólnota Żywego Różańca.

• W czwartek obchodzimy kolejną rocznicę urodzin papieża Benedykta XVI zaś w przyszłą niedzielę rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową.

Dzieci klas drugich przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. mają przymiarkę strojów komunijnych w czwartek o godz. 18.00 w salce katechetycznej.

• Przyszłą niedzielę, 2-gą Wielkanocną, obchodzimy jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego

Bóg zapłać wszystkim, którzy w Wielkim Tygodniu pracowali w naszym kościele a szczególnie biorącym udział w przygotowaniu Grobu Pańskiego.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w czasie Mszy św. i za ofiary imienne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele charytatywne parafii i archidiecezji.

• Akolici Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego rozpoczynają dzisiaj rekolekcje przed święceniami diakonatu, które będą miały miejsce w przyszłą niedzielę. Módlmy się za nich.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
: Start :: Historia Parafii :: Duszpasterstwo :: Sakramenty :: Kapłani :: Kapliczki :: Grupy Parafialne :: Kamera :: Cmentarz parafialny :: Informacja o cmentarzu :