Aktualności 21 październik 2018 r.

Pobierz plik .pdf

W dzisiejszej antyfonie na wejście pojawia się wezwanie: „Wołam do Ciebie, bo Ty mnie, Boże, wysłuchasz”. U Boga możemy szukać pomocy i opowiadać Mu o trudnych sprawach, a także o bliskich nam osobach. Jezus zna nasze słabości i pojawiające się czasem wątpliwości, ale On nas nie odrzuca. Podczas Mszy św. wołamy z ufnością do Boga, wierząc, że nas wysłucha.

Rozpoczynamy dzisiaj rekolekcje w czasie których będą nam towarzyszyły słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi – naszej parafii”. Słowo Boże głosi nam ks. Tadeusz Skrzypczyk, archidiecezjalny moderator Grup Modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym, którego serdecznie witamy.

Kolekta jest przeznaczona na misje.

 • Plan rekolekcji jest zamieszczony w „Wiadomościach Parafialnych”. Znajdziemy go także na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach przy kościele.

 • Podczas rekolekcji Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko w czwartek i piątek po Mszy Świętej porannej do godz. 8.30 oraz w czwartek od 18.00 do 18.30 i w piątek od 16.00 do 16.30. Zwróćmy uwagę, że w poniedziałek, wtorek i środę poranne Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.00.
  W poniedziałek od godz. 9.30 Ksiądz Rekolekcjonista odwiedzi naszych chorych Parafian, ale tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni dzisiaj w zakrystii po Mszy Świętej. Na zakończenie rekolekcji na Mszach Świętych w środę, zbierana kolekta będzie oddana do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty.

 • Dzisiaj o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach 19 Festiwalu Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim. Wystąpią: Daniel Strządała – organy oraz Kwintet Instrumentów Dętych Drewnianych „Quintesencja”. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie – wstęp jest wolny. W programie m.in. dzieła Jana Sebastiana Bacha i Wolfganga Amadeusza Mozarta.

 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00, w czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 a od piątku o 17.15.

 • Dzieci przygotowujące się do pierwszej i wczesnej Komunii św. nie mają w tym tygodniu katechezy w salce. Zapraszamy je we wtorek na nabożeństwo różańcowe oraz w czwartek na Mszę Świętą szkolną.

 • Uczniów szkoły podstawowej zapraszamy na Mszę Świętą w czwartek o godz. 17.00. Po Mszy Świętej - nabożeństwo różańcowe.
  Uczniowie szkoły podstawowej mają okazję do spowiedzi w czwartek o 16.30.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rocznych dzieci.

 • Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na misje oraz za ofiary imienne.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.  Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

Mt (11,28-30)