NSPJ
  Start arrow Wszystkie arrow Ogłoszenia arrow Aktualności 1 luty 2009r. 27.05.2018. 
O Parafii
Start
Historia Parafii
Duszpasterstwo
Sakramenty
Kapłani
Kapliczki
Grupy Parafialne
Kamera
Cmentarz parafialny
Informacja o cmentarzu
Aktualności
Intencje mszalne
Zapowiedzi przedślubne
Statystyka
Wszystkie
Szukaj
Dzisiejsze czytania
Odnośniki
Galeria
Księga Gości
Kontakt
Intencje modlitewne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj20
Wczoraj21
W tym tygodniu169
W tym miesiącu594
Wszystkie wizyty1262662
Aktualności 1 luty 2009r.
 
4 NIEDZIELA ZWYKŁA

Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne, na godz. 17.30

• Jutro w poniedziałek 02 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Msze św. zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. O godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych. W czasie każdej Mszy św. poświęcimy gromnice. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach św. będzie można złożyć przed kościołem ofiarę na zakony kontemplacyjne.

• Ministrantów wyjeżdżających na wypoczynek do Rycerki, zapraszamy jutro w poniedziałek na mszę świętą na godz. 7.00. Wyjazd nastąpi z parkingu, z ul. Korfantego, obok probostwa, o godz. 8.00.

Trwają ferie szkolne. Dlatego porządek Mszy św. w tygodniu ulega zmianie. Przez najbliższy tydzień Msze św. będą sprawowane: w środę tylko rano o godz. 7.00, w piątek, o godz. 7.00 i o godz. 18.00, a we wtorek, czwartek i sobotę tylko wieczorem o godz. 18.00.

W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna: tylko we wtorek i czwartek od 16.00 do 16.30.

We wtorek w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Błażeja. W Tym dniu na mszy świętej, o godz. 18.00 będziemy udzielać błogosławieństwa św. Błażeja, które chroni od chorób gardła.

• W czwartek przed I piątkiem będziemy się modlili do Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Modlitwom o pokój przewodniczy w tym tygodniu Apostolstwo Dobrej Śmierci. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.

• W I piątek odwiedzimy naszych chorych Parafian z posługą sakramentalną. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej. O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci wczesno i pierwszokomunijnych i ich rodzin, a od godz. 17.00 będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

• W I sobotę o godz. 18.00 sobotę zostanie odprawiona Msza Święta w intencji członków Wspólnoty Żywego Różańca. 

• Osoby, które zapisały się na zabawę bezalkoholową 14 lutego br., proszone są o odebranie biletów. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Można się zapisać po Mszy św. w zakrystii. Jak co roku prosimy osoby chętne a biorące udział w zabawie o upieczenie ciast. Najlepsze wypieki będą nagrodzone przez jury. Zabawa ma także wymiar charytatywny. W tym roku zysk z zabawy pragniemy przeznaczyć na dofinansowanie strojów liturgicznych dla ministrantów.

• W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie gościł O. Alojzy Malcherczyk, Sercanin, który wygłosi homilię i zbierze ofiary po mszach świętych przed Kościołem na budowę Kościoła na Ukrainie. 

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary imienne.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
: Start :: Historia Parafii :: Duszpasterstwo :: Sakramenty :: Kapłani :: Kapliczki :: Grupy Parafialne :: Kamera :: Cmentarz parafialny :: Informacja o cmentarzu :