NSPJ
  Start arrow Wszystkie arrow Ogłoszenia arrow Aktualności 22 luty 2009r. 25.05.2018. 
O Parafii
Start
Historia Parafii
Duszpasterstwo
Sakramenty
Kapłani
Kapliczki
Grupy Parafialne
Kamera
Cmentarz parafialny
Informacja o cmentarzu
Aktualności
Intencje mszalne
Zapowiedzi przedślubne
Statystyka
Wszystkie
Szukaj
Dzisiejsze czytania
Odnośniki
Galeria
Księga Gości
Kontakt
Intencje modlitewne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj17
Wczoraj22
W tym tygodniu100
W tym miesiącu548
Wszystkie wizyty1262616
Aktualności 22 luty 2009r.
 
7 NIEDZIELA ZWYKŁA

• Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków na spotkanie do salki katechetycznej dzisiaj o godz. 16.00 a następnie o godz. 17.00 na nabożeństwo do kościoła.

• W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Msze św. w tym dniu wraz z obrzędem posypania głów popiołem zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Kolekta w Popielec jest przeznaczona na cele charytatywne w naszej parafii.

• Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Tej problematyce poświęcona jest 1 Niedziela Wielkiego Postu; o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia ofiary abstynencji na czas Wielkiego Postu w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych nałogów. Na ołtarzu Matki Boskiej zostanie umieszczona Parafialna Księga Trzeźwości, do której prosimy wpisać swoje postanowienia trzeźwościowe.

• Pielęgnujemy tradycję przejścia od zabaw do pokuty przez tak zwane czterdziestogodzinne nabożeństwo o charakterze wynagradzającym i błagalnym. Rozpoczniemy je w czwartek o godz. 8.00 a zakończymy w sobotę o 18.00.
Proponowany porządek adoracji w te dni zamieszczony jest w Wiadomościach Parafialnych oraz w gablotce przed kościołem. Wygospodarujmy chwilę, by porozmawiać w ciszy z Bogiem, który jest obecny pośród nas szczególnie w Najświętszym Sakramencie.

W Wielkim Poście zapraszamy na:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 16.00,
  • Drogę Krzyżową w piątki o godz. 17.00. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w czwartki po Mszy św. szkolnej.

• Wypominki za zmarłych zalecanych podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Każdy, kto pobożnie odprawia Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny po spełnieniu zwykłych warunków.

• W piątki Wielkiego Postu przed poranną Mszą św. śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.

W sobotę zapraszamy dzieci i młodzież gimnazjalną do miesięcznej spowiedzi św.

  • uczniowie szkoły podstawowej - 15.00
  • gimnazjaliści - 16.00

Parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywali w dniach 15 – 18 marca tj. od 3 Niedzieli Wielkiego Postu.

• Pragniemy serdecznie podziękować tym, którzy przyczynili się do zorganizowania zabawy bezalkoholowej oraz jej uczestnikom. Bóg zapłać paniom, które upiekły ciasta. Najlepsze zostały docenione i nagrodzone w konkursie, w którym pierwsze miejsce zajęła – pani Małgorzata Gawlik, II miejsce – pani Eugenia Bielańska i III miejsce – pani Urszula Stęchły. Zabawa bezalkoholowa jest świadectwem, że można się dobrze bawić będąc trzeźwym. Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy dochód z zabawy bezalkoholowej (wyniósł dokładnie 1 013, 06 zł.) chcemy przeznaczyć na zakupienie strojów liturgicznych dla naszych ministrantów.

Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na ogrzewanie naszego kościoła i za ofiary imienne. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
: Start :: Historia Parafii :: Duszpasterstwo :: Sakramenty :: Kapłani :: Kapliczki :: Grupy Parafialne :: Kamera :: Cmentarz parafialny :: Informacja o cmentarzu :