NSPJ
  Start arrow Wszystkie arrow Ogłoszenia arrow Aktualności 29 marzec 2009r. 17.10.2018. 
O Parafii
Start
Historia Parafii
Duszpasterstwo
Sakramenty
Kapłani
Kapliczki
Grupy Parafialne
Kamera
Cmentarz parafialny
Informacja o cmentarzu
Aktualności
Intencje mszalne
Rekolekcje Parafialne
Zapowiedzi przedślubne
Nabożeństwa różańcowe
Statystyka
Wszystkie
Szukaj
Dzisiejsze czytania
Odnośniki
Galeria
Księga Gości
Kontakt
Intencje modlitewne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj7
Wczoraj26
W tym tygodniu57
W tym miesiącu374
Wszystkie wizyty1265842
Aktualności 29 marzec 2009r.
 
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 16.00.

Dzieci klas drugich przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. mają swoje spotkanie we wtorek o ustalonych godzinach.

• W czwartek mija 4 rocznica śmierci Jana Pawła II. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego.

• W tym tygodniu obchodzimy I czwartek i I piątek i I sobotę miesiąca.
  1. W I czwartek o godz. 16.00 Msza św. szkolna. Będziemy się modlili o nowe powołania do służby Bożej w Kościele zwłaszcza z naszej parafii. Od 17.00 do 18.00 będzie okazja do spowiedzi. Modlitwom o pokój przewodniczy Apostolstwo Dobrej Śmierci.
  2. W I piątek odwiedzimy naszych chorych Parafian z posługą sakramentalną. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.
    W piątki Wielkiego Postu przed poranną Mszą św. śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej. O godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji dzieci wczesno i pierwszokomunijnych i ich rodzin oraz w intencji młodzieży naszej parafii. Od 15.30 okazja do spowiedzi św.
    Podobnie jak w poprzednich latach, w najbliższy piątek, razem z parafią Św. Barbary organizujemy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpoczniemy w tym roku w kościele św. Barbary o godz. 18.00. Zachęcamy do pobożnego i licznego uczestnictwa w nabożeństwie i o zabranie ze sobą „Skarbca Modlitw i Pieśni” i świec z okapnikami.
  3. W I sobotę o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Członków Wspólnoty Żywego Różańca.
• Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. W czasie Mszy św. o godz. 11.30 procesja z palmami dookoła kościoła. Palmy poświęcimy na każdej Mszy św.
Msza św. chrzcielna zostanie odprawiona o godz. 10.00. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę chrzcielną w sobotę 4 kwietnia o godz. 19.15 do salki katechetycznej. Do udziału w katechezie zobowiązani są również rodzice i chrzestni, którzy zamierzają ochrzcić swoje dzieci w późniejszych dniach kwietnia.

• W przyszłą niedzielę młodzież naszej archidiecezji gromadzi się w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 14.00 na Światowym Dniu Młodzieży. Zapraszamy do uczestnictwa w tym spotkaniu młodzież naszej parafii.

• Także w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie Członków III Zakonu Franciszkańskiego w salce katechetycznej.

Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę kościoła Miłosierdzia Bożego w Tychach oraz za ofiary imienne. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na dekoracje kościoła w Wielkim Tygodniu oraz na kwiaty do Bożego Grobu.

• Grupa misyjna działająca przy Gimnazjum Nr 1 zaprasza po Mszy św. na Kiermasz Wielkanocny. Będzie można zakupić rękodzieło uczniów oraz palmy na Niedzielę Palmową. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na misje.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
: Start :: Historia Parafii :: Duszpasterstwo :: Sakramenty :: Kapłani :: Kapliczki :: Grupy Parafialne :: Kamera :: Cmentarz parafialny :: Informacja o cmentarzu :