Aktualności 28 październik 2018 r.

Pobierz plik .pdf

Jezusie, ulituj się nade mną! – tak woła człowiek, który wie, że tylko w Bogu jest jego ocalenie. Jeśli czujemy się samotni, nie widzimy rozwiązania naszych problemów, możemy błagać Boga, napraszać się, nalegać, aby przystanął i powiedział: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. Jezus przechodzi drogą naszego życia. Jest teraz wśród nas.

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii.

 • Zapraszamy dzisiaj i do środy włącznie na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15.

 • W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałek: do 8.30 i od 16.00 do 16.30 oraz we wtorek do 8.30.

 • Katecheza dla dzieci przygotowujących się do pierwszej i wczesnej komunii św. odbędzie się we wtorek o godzinie 16.30.

 • We wtorek po adoracji i Nieszporach zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pogłębić treści, usłyszane na rekolekcjach, również wspólnoty istniejące w naszej parafii, na spotkanie z ks. Tadeuszem Skrzypczykiem. Spotkanie odbędzie się w kościele.

 • W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14.30 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych do kaplicy na cmentarzu komunalnym. Po nabożeństwie procesja na cmentarz. Po procesji Msza Święta w kaplicy na cmentarzu. O godz. 17.15 odmówimy w kościele różaniec za zmarłych zalecanych. Będziemy go odmawiali codziennie do czwartku 8 listopada włącznie o godz. 17.15 (w czwartek o 16.15). Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

  O godz. 19.00 zapraszamy do modlitwy za zmarłych na cmentarzu przy kościele.

 • W piątek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Aby im przyjść z pomocą, przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim Ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy Świętej. W naszym kościele Msze Święte zostaną odprawione o 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy Świętej o 9.00 procesja na cmentarz parafialny i modlitwy za zmarłych. W czasie procesji odmówimy różaniec za zmarłych.

 • Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać:
  • od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, dowolnej modlitwy w intencji papieża; ponadto wymagany jest stan łaski uświęcającej przyjęcie Komunii św. a także brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  • w dniach od 1 – 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu (wyżej wymienione).
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca.

  W I czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy Świętych tak jak w niedziele.

  W I piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Chorych odwiedzimy w 2-gi piątek, tj. 9 listopada. O 16.00 Msza Święta w intencji dzieci wczesno i pierwszokomunijnych i ich rodzin a o 18.00 w intencji młodzieży naszej parafii. Okazja do spowiedzi od 15.00 do 16.00 oraz po Mszy Świętej do 18.00.

  W I piątek Kancelaria Parafialna jest nieczynna.

  W I sobotę o 7.00 Msza Święta za zmarłych Członków Róż Różańcowych.

 • W przyszłą niedzielę, 4 listopada, przypada 96 rocznica konsekracji naszego kościoła. Msza Święta w intencji Parafian zostanie odprawiona o 10.00.

  O godz. 11.30 Msza Święta chrzcielna. Katecheza chrzcielna będzie w sobotę 3 listopada o godz. 19.15 w salce katechetycznej. Do udziału w niej zobowiązani są również ci rodzicie i chrzestni, którzy mają zamiar ochrzcić swoje dziecko w późniejszych dniach listopada.

 • Na Mszach Świętych w przyszłą niedzielę razem z nami będzie się modlił, śpiewając religijne pieśni, zespół z Ukrainy „Vyshyvanka”. Będzie można nabyć także płyty tego zespołu. Przykładowe pieśni wykonywane przez ten kwartet można zobaczyć na YouTube.

 • Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 8.30 spotkanie III Zakonu Franciszkańskiego w salce katechetycznej.

 • Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać także za ofiary imienne. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na renowację katowickiej Katedry.

Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych.  Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

Mt (11,28-30)