NSPJ
  Start arrow Wszystkie arrow Ogłoszenia arrow Aktualności 4 styczeń 2009r. 20.02.2018. 
O Parafii
Start
Historia Parafii
Duszpasterstwo
Sakramenty
Kapłani
Kapliczki
Grupy Parafialne
Kamera
Cmentarz parafialny
Informacja o cmentarzu
Aktualności
Intencje mszalne
Komunikat
Zapowiedzi przedślubne
Statystyka
Wszystkie
Szukaj
Dzisiejsze czytania
Odnośniki
Galeria
Księga Gości
Kontakt
Intencje modlitewne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj5
Wczoraj23
W tym tygodniu28
W tym miesiącu457
Wszystkie wizyty1260468
Aktualności 4 styczeń 2009r.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

• Trwają odwiedziny kolędowe, dlatego dzisiaj nie będzie nabożeństwa popołudniowego. Również Msze św. w tygodniu będą odprawione tylko rano o godz. 7.00 (za wyjątkiem wtorku). Kolęda dodatkowa dla rodzin, które nie mogą jej przyjąć w wyznaczonym terminie będzie w niedzielę 25 stycznia. Prosimy o zgłoszenia w Kancelarii Parafialnej. Kancelaria Parafialna będzie czynna w tym tygodniu rano po Mszy św. do godz. 8.30 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek.

• We wtorek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną także świętem Trzech Króli. Jest to święto nakazane. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Kolekta tego święta jest przeznaczona na misje. Nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu ani modlitwy Nieszporów.

• Przyszła niedziela obchodzona jest w Kościele jako święto Chrztu Pańskiego. Kończy ona liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia.

• W zakrystii jest do nabycia Śląski Kalendarz Katolicki na Rok 2009 „Z tej ziemi”. Znajdziemy w nim m.in. słowo Ks. Abpa Damiana Zimonia „W rodzinach otoczmy troską życie”, „Stein przy jaźni Ingardena” o św. Teresie Benedykcie od Krzyża, filozofie i karmelitance, o micie śląskiej kobiety w dwóch powieściach międzywojennych w artykule „Cóż tam byli za ludzie! Co za kobiety!” i wiele innych ciekawych tekstów. Polecamy, ilość egzemplarzy ograniczona! Cena 17 złotych.

• W Wiadomościach Parafialnych zamieszczona jest statystyka duszpasterska parafii za 2008 rok. Znajdziemy ją także na stronie internetowej parafii.

• Przed kościołem a także w zakrystii można nabyć płytę „Wybrzeża pełne ciszy”. Autorem tekstów jest Sługa Boży Jan Paweł II. Muzykę skomponował pan Rafał Borkowy, nasz organista.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary imienne.

Bardzo prosimy, aby treść zarezerwowanych intencji mszalnych podawać na co najmniej miesiąc przed terminem.
 
« poprzedni artykuł
: Start :: Historia Parafii :: Duszpasterstwo :: Sakramenty :: Kapłani :: Kapliczki :: Grupy Parafialne :: Kamera :: Cmentarz parafialny :: Informacja o cmentarzu :