NSPJ
  Start arrow Wszystkie arrow Ogłoszenia arrow Aktualności 8 marzec 2009r. 24.05.2018. 
O Parafii
Start
Historia Parafii
Duszpasterstwo
Sakramenty
Kapłani
Kapliczki
Grupy Parafialne
Kamera
Cmentarz parafialny
Informacja o cmentarzu
Aktualności
Intencje mszalne
Zapowiedzi przedślubne
Statystyka
Wszystkie
Szukaj
Dzisiejsze czytania
Odnośniki
Galeria
Księga Gości
Kontakt
Intencje modlitewne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj20
Wczoraj17
W tym tygodniu81
W tym miesiącu529
Wszystkie wizyty1262597
Aktualności 8 marzec 2009r.
 
2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

• Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Przed nabożeństwem polecimy Panu Bogu zmarłych. Zalecki za zmarłych, za których modlimy się także na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, można składać w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej.

Dzieci klas drugich przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na spotkania do salki katechetycznej we wtorek o ustalonych godzinach.

Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 16.00. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci. Modlitwom o pokój przewodniczą Członkowie III Zakonu Franciszkańskiego.

• W piątek przed poranną Mszą św. śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej a o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

• Za tydzień w niedzielę 15 marca rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne oraz rekolekcje gimnazjalne. Słowo Boże będzie nam głosił Ojciec Wojciech ze Zgromadzenia Ojców Kombonianów. Plan rekolekcji został zamieszczony na stronie internetowej parafii, w gablotce przy kościele oraz w „Wiadomościach Parafialnych”.

Druga nauka przedślubna dla narzeczonych odbędzie się w najbliższy czwartek, 12 marca, o godz. 18.00 w salce katechetycznej. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w przyszłą niedzielę czyli 15 lutego w kościele św. Walentego w Bieruniu Starym. Rozpoczęcie o godz. 14.30. W ramach dnia skupienia zostanie odprawiona Msza św.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafii. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem można złożyć ofiarę na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to tzw. Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Z ofiar dzisiaj złożonych będzie wspierana działalność polskich misjonarzy m.in. poprzez finansowanie ewangelizacyjnych projektów misyjnych takich, jak budowa kaplic, formacja katechistów, prowadzenie ośrodków zdrowia, szkół i sierocińców.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
: Start :: Historia Parafii :: Duszpasterstwo :: Sakramenty :: Kapłani :: Kapliczki :: Grupy Parafialne :: Kamera :: Cmentarz parafialny :: Informacja o cmentarzu :