NSPJ
  Start arrow Grupy Parafialne arrow Apostolstwo Dobrej Śmierci 17.10.2018. 
O Parafii
Start
Historia Parafii
Duszpasterstwo
Sakramenty
Kapłani
Kapliczki
Grupy Parafialne
Kamera
Cmentarz parafialny
Informacja o cmentarzu
Aktualności
Intencje mszalne
Rekolekcje Parafialne
Zapowiedzi przedślubne
Nabożeństwa różańcowe
Statystyka
Wszystkie
Szukaj
Dzisiejsze czytania
Odnośniki
Galeria
Księga Gości
Kontakt
Intencje modlitewne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj5
Wczoraj26
W tym tygodniu55
W tym miesiącu372
Wszystkie wizyty1265840
Apostolstwo Dobrej Śmierci Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Apostolstwo Dobrej Śmierci to stowarzyszenie modlitewne, które ma człowieka przygotować do godnego, chrześcijańskiego umierania.
Poprzez swoje modlitwy i ofiary pragniemy wyjednać dla wszystkich dobrą śmierć, a dla obojętnych religijnie i dla grzeszników - łaskę nawrócenia. Nasze dzieło zostało oddane pod szczególną opiekę Matce Bożej patronce Dobrej Śmierci. W parafii NSPJ w Bieruniu Apostolstwo Dobrej Śmierci zostało założone w 1994 r. i obecnie liczy 185 członków. Utrzymujemy ciągły kontakt z centralna Stowarzyszenia, która się mieści w Górce Klasztornej. Wspólnota nasza żywo angażuje się w życie parafialne. W każdą czwartą niedziele miesiąca odprawiana jest Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków wspólnoty. Wtedy tez gromadzimy się na nabożeństwie eucharystycznym. Członkowie ADS uczestniczą w pielgrzymkach, kwartalnych dniach skupienia, oraz rekolekcjach zamkniętych (Brenna, Górka Klasztorna). Dzięki formacji duchowej, o którą ciągle zabiegamy, jesteśmy otwarci na potrzeby środowiska lokalnego i chętnie włączamy się w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, starszych i samotnych. Kierujemy się zasadą: Aby zasłużyć sobie na DOBRĄ ŚMIERĆ muszę DOBRZE ŻYĆ - służąc Bogu w bliźnich. Zelatorem, a więc osobą odpowiedzialną za Stowarzyszenie, jest w naszej parafii p. Maria Renata Urbanek.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
: Start :: Historia Parafii :: Duszpasterstwo :: Sakramenty :: Kapłani :: Kapliczki :: Grupy Parafialne :: Kamera :: Cmentarz parafialny :: Informacja o cmentarzu :