NSPJ
  Start arrow Grupy Parafialne arrow Ministranci 17.10.2018. 
O Parafii
Start
Historia Parafii
Duszpasterstwo
Sakramenty
Kapłani
Kapliczki
Grupy Parafialne
Kamera
Cmentarz parafialny
Informacja o cmentarzu
Aktualności
Intencje mszalne
Rekolekcje Parafialne
Zapowiedzi przedślubne
Nabożeństwa różańcowe
Statystyka
Wszystkie
Szukaj
Dzisiejsze czytania
Odnośniki
Galeria
Księga Gości
Kontakt
Intencje modlitewne
Licznik odwiedzin
Dzisiaj5
Wczoraj26
W tym tygodniu55
W tym miesiącu372
Wszystkie wizyty1265840
Ministranci Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Wspólnota ministrantów naszej bieruńskiej parafii liczy około 40 chłopaków. Spotykamy się na cotygodniowych zbiórkach, zawsze w sobotę o godzinie 8:30, aby ustalić plany na nadchodzący tydzień, poćwiczyć przed ważnymi uroczystościami czy też po prostu zwyczajnie porozmawiać.

Listopad 2012

Po zakończeniu zbiórki, część ministrantów zostaje w salkach aby pograć w rzutki lub piłkarzyki. Co jakiś czas urządzamy turniej podczas którego zostają rozegrane pasjonujące mecze.
Każdy ministrant do trzeciej klasy gimnazjum włącznie służy dwa razy w tygodniu oraz w niedzielę na wyznaczonej służbie. Ale nasze ministranckie życie nie polega tylko na „odbębnieniu” swojego obowiązku. Najważniejsze, aby podejść do tego z sercem. Nie jest nam straszne to, że musimy wcześnie wstawać na Msze, czy też wyrywać się z zajęć w godzinach popołudniowych.
Kiedy nadchodzi czas Bożego Narodzenia, udajemy się wraz z księdzem na odwiedziny kolędowe, aby głosić radość Bożych narodzin. Co roku w czasie ferii zimowych wyjeżdżamy w góry, aby dać porwać się śnieżnemu szaleństwu.
Ferie zimowe 2013
Ferie zimowe 2013
Swoje święto obchodzimy w dniu wspomnienia naszego patrona św. Tarsycjusza. W tym dniu wszyscy uczestniczymy w uroczystej Mszy Świętej, a później świętujemy przy wspólnym stole, wraz ze swoimi rodzinami.
Zastanów się i Ty, może chcesz być jednym z nas. Dołącz do nas, a przekonasz się jak fajnie jest być ministrantem. Pamiętaj, że ocenić możesz tylko po własnych przeżyciach.


Zbiórka w każdą sobotę o godzinie 8.30 w salkach katechetycznych.
                                                                  
Ferie zimowe 2013


Ferie zimowe 2013
 
następny artykuł »
: Start :: Historia Parafii :: Duszpasterstwo :: Sakramenty :: Kapłani :: Kapliczki :: Grupy Parafialne :: Kamera :: Cmentarz parafialny :: Informacja o cmentarzu :